• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gereken 5 uyarı

Bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gereken 5 uyarı

Bebeğiniz doğdu. Onu çok sevdiğinizi ve her şeyden korumak istediğinizi biliyorum. İşte bu yüzden bebeğinize alacağınız en ufacık bir eşya için bile kılı kırk yararken buluyorsunuz kendinizi değil mi?

Çok normal. Çünkü ağır ve hormonların da yardımıyla duygu yüklü bir sorumluluk. Ama bebeğiniz doğduktan sonra haliyle siz ne kadar sakınmak isterseniz isteyin, zaman geçecek ve onun da dışarı çıkma zamanı gelecek. Hadi gelin o zaman bebeğiniz için nasıl bir araba seçmeliyiz ondan bahsedelim.

En sık gördüğümüz Jogging bebek arabaları

Sizin de gözünüze sıkça çarpıyordur artık bu arabalar. Hani şu üç tekerlekli modeller, hah işte onlar. Aslında kullanımı çok rahat arabalar. Topraklı yollardan, tümseklerden rahatça geçebilirsiniz. Tüm bunları yaptığına göre dayanıklı olduğundan bahsetmeye gerek duymuyorum. Tek sıkıntısı ağır olması. Bunu göz ardı edebilirim, ben güçlüyüm diyorsanız bu araba tam size ve bebeğinize göre.

Çok koltuklu bebek arabaları

Adından da anlaşılacağı üzere bu bebek arabasına ihtiyaç duyuyorsanız ikiz ya da üçüz bebeğiniz var demektir. Napalım mecbur bunu tercih edeceksiniz.

Burada öneriden çok uyarabilirim. Yan yana ya da arka arkaya sıralanmış koltuklu bu bebek arabalarından hangisini tercih ederseniz edin dikkat etmeniz gereken iyi bir direksiyon hakimiyetidir. Arabayı sürerken, bir yerden içeri girerken tekerleklere ve arabanın genişliğine dikkat etmelisiniz.,

Seyahat tipi bebek arabaları

Belki de en rahat bebek arabası modeli budur. Çünkü koltuğu bebk arabasına uygun olmakla yetmez arabanız için de uygundur. Oldukça onforlu bir kullanım sunmasının yanında diğer modellere göre daha teferruatlıdır. Çocuğunuz puset yaşına gelene kadar rahatlıkla bu modeli kullanabilirsiniz.

Hafif bebek arabaları

Bebeğiniz büyüdükçe siz de daha hafif bebek arabalarına geçiş yapabilirsiniz demektir. Baston da denilen bu model kesinlikle çok hafiftir ve kullanımı da bir o kadar rahattır. Yeni doğmuş bebekler için uygun değildir.

Bu arabanın kötü yanı ise hafifliği sebebiyle tümsekler ve topraklı yollar için pek uygun değildir. Dikkatli olmalısınız.

Bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gereken 5 uyarı

1 – Eğer araba kullanıyorsanız bebek arabanızın bagaj asığması çok önemlidir. Bunun yanında asıl dikkat etmeniz gereken seçtiğiniz bebek arabasının ağırlığıdır. Almadan önce tüm bu detayları göz önüünde bulundurmalısınız.

2 – Evinizin sokağı, nasıl bir yerde yaşadığınız, yolların durumu bütün bunlar bebek arabası seçerken asla göz ardı edilemeyecek detaylardır. Bebek arabanız kesinlikle yaşadığınız şehrin koşullarına uygun olmalıdır.

3 – Bebeğinizin yaşı, ağırlığı bebek arabası seçiminde önemlidir. Yeni doğan için aldığınız bebek arabasını, bebeğiniz büyüdüğünde de kullanmakta ısrarcı olmamalısınız.

4 – Bebek arabanız mevsimler için de uygun olmalıdır. Özellikle kış ayları bebek arabası kullanımı içiçn oldukça zor zamanlardır.

5 – Bebek arabası alırken elbette görselliği de önemlidir. Ama lütfen, ki bunu kadınlalrın görselliğe düşkünlüğünden söylüyorum, bu durumu ikinci plana bırakmayı unutmayın.

Bebeğinizle sağlıklı, huzurlu zamanlarınız olsun…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?