• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Çimen lekesi nasıl çıkar?

Çimen lekesi nasıl çıkar?

Baharın gelmesiyle birlikte artık herkes çimlere yayılıp oturmanın tadını çıkartıyor. Kıyafetlerimizi her ne kadar kollayıp çimen lekesi olmasını önlemeye çalışsak da bazen dalgınlıkla yapmış olduğumuz ufak bir hareket kıyafetimizin çime boyanmasına neden olabilir.

Ancak size vereceğimiz zahmetsiz yöntemle artık çimlerde gönül rahatlığıyla oturabileceksiniz. İster beyaz kumaş olsun ister renkli kumaş olsun kıyafetlerinize zarar vermeden çimen lekesinden kurtulabileceksiniz.

İşte sizleri çimen lekesinden kurtaracak mucizevî yöntem…

Çimen lekesini elinizle çitileyerek bile çıkarmanız mümkün olabilir. Bunun için ihtiyacınız olan Alkol ve oksijenli su. Bir kovanın içerisine birkaç damla oksijenli su veya alkol katarak içerisine çimen lekesi olan kıyafetinizi koyun ve 10 dk bekletin. Ardından lekenin olduğu bölgeyi çitileyin.

Hala leke kaldıysa oksijenli su ve alkol karışımını lekenin üzerine sürerek makineye atabilirsiniz. Makineden çıktığında çimen lekesinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Beyaz renkli kıyaftlerde çamaşır suyu oldukça etkilidir ancak renkli kıyafetlerinizde bu yöntemi uygulamak oldukça sakıncalıdır. Bu nedenle leke çıkarmada oldukça etkili olan bulaşık deterjanını renkli çamaşırlarınızda çitileme yöntemiyle kullanabilirsiniz.

Ojeyi Halıdan Nasıl Çıkartırız?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?