• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Dikenli top mucizesi

Dikenli top mucizesi

Her yerde taşınabilen sağlığınız için mükemmel bir kaynak olan aynı zamanda da çevre dostu olan bu topların sağlığınıza mucizevi faydaları bulunmakta…
Dikenli top mucizesi

Dolaşım sistemini düzenliyor  

Özellikle masa başı işlerde çalışanlar bütün günlerini oturarak geçiriyorlar. Özellikle iş yerlerinde sürekli topuklu ayakkabı giymek zorunda olan kadınlarda ilerleyen zamanlarda varis ve damar hastalıkları meydana gelebiliyor. Bu durumun en önemli nedeni bütün gün ayaklarınızı sıkışık bir ayakkabı içerisine sığdırmaktan ortaya çıkıyor.

Bunun sonucunda ilerleyen zamanlarda dolaşım problemleri meydana gelebiliyor. Ama artık çantanızda dikenli toplardan bulundurarak iş yerinizde ara ara ayaklarınızın altında bu topu gezdirebilirsiniz. Düzenli kullandığınız takdirde dolaşım sisteminizi güzel bir şekilde çalışacaktır.

Dikenli top mucizesi

Baş ağrısına ve migrene iyi geliyor 

Danimarka’da baş ağrısı ve migren hastası olan bireylerde dikenli top uygulamaları aldıktan sonra belirgin düzelme olduğu gözlemlenmiştir. Katılımcılar düzenli ilaçlarını almayı bıraktılar ve tedavilerin tamamlanması takip edildiğinde üç ayda yüzde 65’inde semptomlar azalırken bazılarında hiç belirtisi kalmadı.

Bu hastaların % 81’inin tedavi bitimini takip eden altı ay boyunca iyileşmiş ya da rahatlama yaşadığını bildirmiştir. 

Dikenli top mucizesi

Tansiyonu düşürüyor 

Yüksek tansiyon günümüzde çok yaygın bir hastalık oldu.  Birçok nedenden dolayı meydana gelen yüksek tansiyonu dikenli topla düzene sokabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar sonucunda çok stresli ortamda çalışan kişilerin dikenli ayak masajı sonrası daha az kaygılı olduklarını ve kan basınçlarının düştüğü, dolayısıyla tansiyonlarının dengede olduğu görülmüştür.

Dikenli top mucizesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?