• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Fön nasıl çekilir?

Fön nasıl çekilir?

Evde kendi kendinize fön çekemiyorsanız vereceğimiz püf noktaları ile 5 aşamada fön çekebileceksiniz. Nasıl olacağını merak ediyorsanız hemen açıklayalım…
Fön nasıl çekilir?

2. Aşama 

Bu aşamada saçlarınızı tutamlara ayırmanız gerekir. ancak tutamlara ayırırken yoğunluklarına dikkat ederek ayırmalısınız.  Saçlarınızın arka kısmını yatay bir çizgiyle iki ayırın. Tepede kalan saçı ise hafifçe toplayın. Orta kalınlıkta yuvarlak bir fırçayı saç diplerine yerleştirin. Fön makinesiyle birlikte aşağı doğru ilerleyerek saçı düzleştirin. En son tepedeki tutamlara aynı şekilde fönü çekmeye başlayın.

Fön nasıl çekilir?

3. Aşama

Her bir tutama fön makinesiyle fön çekerken saçın ucuna geldiğinizde fırçayı dik olarak tutun. Uçlarının içe doğru olmasını veya dışa doğru olmasını istiyorsanız dilediğiniz yöne göre fırçanın konumunu ayarlayabilirsiniz.  Ancak fönü çekerken fön makinesini saç uçlarında bekletmeniz gerekir. Böylelikle saçlar daha düz ve şekilli görünür.

Fön nasıl çekilir?

4. Aşama 

Eğer saçınızın hafif dalgalı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız fön çektikten sonra saçınızın orta kısmından başlayarak kalın maşa yardımıyla saçlarınızı hafif dalgalı konuma getirebilirsiniz.

Fön nasıl çekilir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?