• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Gençleşmek için botoksa gerek yok

Gençleşmek için botoksa gerek yok

Botoks yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün, çünkü hipnoz size ilaç tedavilerine, yüz gençleştirme ve kırışıkları gerdirme tedavilerine doğal bir alternatif sunuyor.

Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoterapist Mehmet Başkak, hipnozun dermatolojide kullanımına ilişkin bilgiler verdi.

Cilt sorunlarını hipnozla aşın

Hipnoz, cilt sorunlarının tedavisinde hep başarıyla kullanılagelmiştir. Metobolizmanın, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde de oldukça fazla kullanılan bir yöntem. Bilinçaltı düzeyde gerçekleşen ikna ve oluşturulan güçlü inanç, tüm bünyeyi etkiler. Güzel bir bakış açısı tüm fizyolojide güzel sonuçlar oluşturur. Bu açıdan hipnozun güzelliğinizi olumlu etkileyecek bir çok faydası – yorgun yüz kaslarını canlandırmak, kan akışını artırmak ve cildinizin doğal parlaklığını geri kazandırmak gibi – vardır ve bunların hepsi botoksa doğal bir alternatif sunabilir.

Endorfin kokteyli üretirsiniz

Hipnoz etkisi, botoksa benzer fakat farklı bir şekilde çalışır. Temelde, hipnoz altında, kendinizle, hayatla ve bulunduğunuz yaş dönemi ve görünüşünüzle ilgili olumsuz duygular temizlenip, rahatlamaya başladığınız andan itibaren mutlu, olumlu duygulara ve hislere odaklanmaya başlarsınız; sonra beyniniz güçlü bir “endorfin kokteyli” üretmeye başlar.

Cildinizde mutlu kimyasallar dolaşır

Hipnozun sağladığı güzel ve huzurlu psikolojik zeminde, mutlu kimyasallar cildin altında dolaşmaya başlar, yüzünüzdeki kan akışını artırarak renk, doku ve nem seviyelerini artırır. Mutlu kimyasallar, yüz kaslarınızı rahatlatan ve gerginliği artıran stres hormonlarını azaltan bir sinyal gönderir. Beş büyük yüz kas grubunun gevşemesine yardımcı olur. Tüm bunlar yüz gerginliğini yumuşatır ve cildinizde anında bir iyileşme, parlaklık ve canlılık sağlar.

Güzellik sisteminin arkasındaki ilke, kendimizle ve yaşamla barışarak, derin ve rahat bir farkındalık durumunda kalırken ve yüzünüzde dolaşımı teşvik ederken beş büyük yüz kas grubunun gevşemesine yardımcı olmak ve iki anti-yaşlanma ya da yaşlanmayı, kırışmayı yavaşlatma süreci oluşturmaktır.

Siz de kendinize uyglayabilirsiniz

Özellikle kendi kendinize bunu yapabileceğiniz otohipnoz bilgisine sahip olmak ve her gün kendinize 5-10 dakika ayırmak süreç içerisinde sizi çok mutlu edecek sonuçlar oluşturabilecektir. Hipnozu düzenli kullandığınızda, yüz kaslarınızın tekrar tekrar gevşemesinin, kırışıklıkları ve yüz boyunca istenmeyen çizgileri, botoksun yaptığı gibi yumuşattığını bulacaksınız; üstelik yüz ifadenizi bozacak bir risk yaşamadan. Otohipnoz, hem psikolojinizin hem cildinizin güzelleştirilmesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz kendi kendine uygulama yöntemidir ve öğrenmesi basittir, sadece günde 5-10 dakika ile bir süre sonra kendinizi daha canlı ve cildinizi daha güzelleşmiş bulabilirsiniz. Bu tekrarı ne kadar çok yaparsanız o kadar çok sonuç alacaksınız.

Bu işlemler aynı zamanda zihninize de harika bir tazelenme imkanı sunar. Mutlu bir ciltle daha genç görünürsünüz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?