• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Mükemmel bir çift misiniz

Mükemmel bir çift misiniz

Yaşanan ilişki içerisinde sürekli kafa kurcalayan bir soru bu. Doğru insan mı? Uzmanlara göre, ilişkilerde mükemmel bir uyum olup olmadığını anlamanın 4 işareti var. Fakat bu işaretlere sahip olmamanız, erkek/kız arkadaşınızdan veya eşinizden ayrılmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Yalnızca biraz düzenlemeye ihtiyacını olabilir. İşte hayatınızın eşini bulup bulmadığınızı anlamanın yolları.

1. Yolculuğa hazır olun

Siz ve eşinizin iyi uyum sağlayıp sağlamadığını anlayabilmek için en kısa sürede bir gezi planlayın. Eğer siz bir çadırda kalmayı istiyorsanız ve eşiniz bunun delilik olduğunu ve 5 yıldızlı bir otelde kalmak gerektiğini düşünüyorsa, ilişkinin gidişatı için biraz düşünmeye ihtiyacınız olabilir. Bu tercihler, yaşam tarzının bir göstergesidir ve uzun vadede sorulara neden olabilir. Bu örnek size basit gelmiş olabilir ancak bu şekildeki farklılıklar, ileride bir ev satın alırken veya çocuklar için eğitim tercihi yaparken ortaya çıkacak muhtemel sorunlardır. Eğer seyahat ederken, tercihlerinizi aynı yöndeyse, hayatınızın diğer anlarında da uyum sağlamanız olası gözüküyor.

2. Ortak ilgi alanlarınız var mı?

Bir çok insan, bir ilişkiye başlarken dış görünüşe bakarak karar veriyor. Bu nedenle ortak ilgi alanları olmayan, paylaşımda bulunmayan birliktelikler çok fazla. Oysa, çiftlerin birlikte yapmaktan hoşlandıkları en az 2-3 şeyin olması gerekir. Bu birlikte nitelikli vakit geçirme anlamına gelir. Buradaki temel ilke, birlikte vakit geçirirken keyif almak.

3. İlişkiyi dengede tutmak

İlişkilerde başarılı olan çiftlerin bir çoğu size, istikrarın ve tarafların destekleyici tutumlarının öneminden bahsedecektir. Bu, aynı şeyleri düşünmek veya aynı karakterlere sahip olmak anlamına gelmiyor. Hatta, zıt karakterlere sahip kişilerin daha az problem yaşadığı bilinen bir gerçek. Fakat aradaki dengeyi bulmak, bir ilişkideki mükemmelliğin göstergesi demektir.

4. Size kendinizi iyi hissettiriyor mu?

Birçok çift, birbirlerinin enerjisini sarsar; hatta taraflar kendilerini ifade etmekte dahi zorluk yaşar. Bunun yerine, ilişkilerde ‘kendi olma’ kuralı geçerliyse, bu doğru yoldasınız demektir. Kendinizi iyi ve rahat hissettiğiniz bir ilişki, mükemmelliğin en önemli göstergesidir.

Bu dört işaret, ilişkinin iyi gittiğini gösteriyor. Bununla birlikte, eşiniz bu işaretleri karşılamıyorsa, bu eşinizi bulamadığınız anlamına gelmiyor. İlişkinin yönünü değiştirebilmek için çalışanız gerektiğini gösteriyor. İyi şanslar!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?