• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Onu seviyorum şimdi çekilebilirsiniz

Onu seviyorum şimdi çekilebilirsiniz

Uzun uğraşlar sonrasında, ben hiç oralara gitmem ki dediğiniz yerlerde tanışmış olduğunuz ‘beyaz atlı prens’iniz gün gelir geçiriverir parmağınıza yüzüğü.

Sürüncemeli ikna süreçleri… Gözü çıksın, kafası patlasın, beyni aksın diye diye gezindiğiniz, sinirden sizi kudurttuğu anlar.. Bir gün bir bakarsınız, uçmuş gitmiş. Geriye sadece parmağınızda bir yüzük, telefonunuzda inanılmayacak derecede gerçek gülüşlerin olduğu fotoğraf kareleri kalmış.

Bu yine ona kızıp kafasını gözünü patlatmak isteyeceğim zamanlar olmayacak anlamına gelmiyor tabii ki. Ya da nişan bohçasından fırlayacak olan tüylü terliklerden nefret etmeyeceğime…
Ben yine her şey mükemmel olsun diye uğraşırken elimi ayağıma dolaştıracağım. İnsanların mutluluğunu kocaman bir saflıkla kendiminkinden önde tutup sinirden kuduracağım. Sevgili nişanlımla girdiğimiz her filmden, komedi filmi dahil, sümüklü sulu göz olarak çıkacağım. Her gece yastığa kafamı ‘ben buyum’ diye koyacağım…

İki rüya arasında hayat

Bir gün evleneceğime hiç inanmıyor olsam da bugün o yolda ilerliyorum. Ben yine ‘ben’ olmak isteyerek. Sadece bundan sonra bir de O’nun yanındayken nasıl bir ‘ben’ olacağımı görmekteymiş sıra. İnsan büyüdüğüne, yılların geçtiğine inanmak istemese de, karşı durmak istese de koca cihana, geçiyormuş yıllar. İşin aslı elbette hala korkuyorum. Ama ben biliyorum. İnsan bir rüya görüyor büyüyor, bir rüya görüyor ölüyor. Asıl elimizde kalansa bu iki rüya arasındaki zaman dilimi. Bu zevkli minnak dilim de paylaşılmaya değer…

Onca sıfatın içinde bir ben

Şimdi tebrik mesajlarının yanında bir de ince mesajlar var tabi. Bir anda milyon tane sıfatın oluveriyor ya ben bu duruma da deli oluyorum ya hu… Bir tane adım varken, şimdi birinin eşi, diğerinin gelini, bir başkasının görümcesi, ötekinin yengesi oluyormuşum filan derken bu liste uzuyor ve benim kafam ziyadesiyle karışıyor.

Ne yani sevgi yetmiyor mu? Yani benim adım değişmeyince gelin olduğum gerçeği ortadan mı kalkıyor? Bu kısım çok sinir bozucu olsa da bakalım çıktık bir yola. Birçok şeyin başında, yine de uzunca bir yolu ezip geçtiğimizin de farkındayım sanki. Aslında bütün sorun benim birçok şeyin farkında olmamda belki de.

Sevgi yolu

Zamanın bize onca şey kazandırdığını da fark ettiriyor hayat. Ben kabul etmek istemesem de bunlar hayatın bize sundukları görüyor ve kabul ediyorum. Yine de bütün mesele büyümekten korkmakta. Çünkü ne kadar zaman geçerse geçsin, ben büyümek istemiyorum. Bu yüzden içimde uçan bir balona asılı bir çocuk taşıyorum ve ne olursa olsun balonunu kaçırmasın istiyorum. Aslında içimi rahatlatan bir şey daha biliyorum. Bu yol, sevgi yolu ve bu içimi sıcacık yapan, bütün o sıfatları yerle bir eden en güzel gerçek.

Söyleyeceklerimin özeti

Hayat uzun, hayat kısa, hayat renkli… Ama en güzeli işte, hayat iyi ki renkli…

Ben onu sevdim, bir perde açıldı ve konu kapandı…

Şimdi çekilebilirsiniz…

Daha sonra size yazarım.

Damla Karakuş

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?