• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Sakal, bıyık ya da kaş ektirmeyi mi düşünüyorsunuz

Sakal, bıyık ya da kaş ektirmeyi mi düşünüyorsunuz

Sakal, bıyık, kaş ektirilebilir
Genetik, hastalık ya da kaza sonucunda kaş, sakal ve bıyık kaybı yaşayanlar da DHI ya da FUE tekniğiyle ekim işlemi yaptırabilir. Yüze uygulanan ekim işlemlerinde de greftler ense ya da vücudun uygun başka bölgesinden alınır. Alınan saç köklerinin yerleştirileceği kaş, bıyık veya sakal bölgesi lokal anesteziyle uyuşturulur. Saç ekim uzmanları açılan alınan greftleri ilgili bölgeye tek tek yerleştirir.

Doğal bir görünüm sağlanabilir
Yüzün istenen bölgesine kıl kökü nakillerinde oldukça doğal bir görünüm sağlanabilir. Doğrudan saç ekimi DHI ya da uzun saç ekimi FUE yöntemiyle yapılan bu ekim işlemleri eğer yönü doğru ayarlanırsa doğal olandan ayırt edilemez. Ense bölgesinden alınan saç kökleri ekilecek bölgeye göre yara izi, seyrek olan alan ya da kaş kontörü üzerine ortalama 250 ile 1.000 greft arasında değişiklik gösterir.

Operasyondan sonra dikkat edilmesi gerekenler
Yüze ekilen saç kökleri doğal olarak belirli süreler içinde uzar. Kaş ve bıyık için doğal olan bu durum kaş bölgesi için özel bakım gerektirir. Bunun için belirli aralıklar ile kaşların bir uzmana düzettirilmesi gerekir.

Kaç, sakal ya da bıyık ekiminden sonra yüzde oluşan hafif kırmızılıklar birkaç gün içinde görünmez hale gelir. Saç köklerinin alındığı ense, kol, bacak, göğüs gibi bölgelerde yara izi kalmaz.
Op. Dr. Güncel Öztürk “Üç hafta içinde ekilen saç kökleri kendiliğinden dökülür.

Bu beklenen bir süreçtir. Dökülme evresinin ardından birkaç ay içinde dökülen köklerin yerinekalıcı olarak yeni saç kökleri çıkar.

Ekilen saç kökleri yeniden dökülmez, kalıcı bir sonuç verir. Saç ekim işlemine engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes saç, sakal, bıyık ve kaş ekimi işlemlerinden faydalanabilir. Yaş ya da başka bir kısıtlama gerektirmez.”
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?