• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Saman

Saman

Rüyada saman görmek, çok mala işarettir.   Rüyada saman görmek çok mala, evine saman doldurduğunu görmek ucuzluk ve bolluğa, bir yerdeki saman çokluğu bolluk ve berekete delalet eder.

Rüyada saman veya samanlık görmek, kolay bir kazanca samanlığa ot veya saman doldurmak, kişinin zengin olacağına işaret eder.

Rüyada saman veya samanlık bolluğun, bereketin belirtisidir. Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz anlamına gelir. Rüyada saman veya samanlık gören kişi kolay para kazanmasına işarettir. Samanlığa ot ya da saman doldurmak, onun zengin olacağına yorumlanır.

Ayrıca rüyada görülen saman, başkalarının iyiliği için kullanılacak paradır.

Rüyada saman görmek, yapılacak her hangi bir, hayra, menfaate ve muradının olacağına delalet eder. Çok saman olduğunu gürenin mal ve nimeti artar. Rüyada birine saman verdiğini gören, o kimseye malından bir miktar verir. Saman aldığını görmek ise mal ve nimetinin artmasına, murada ermeğe delalet eder. Saman görmek mal, hayır, nimet, bereket, murada ermek, zafer ile yorumlanır. Harman mevsiminde ve özellikle buğday samanı görmek çok iyidir. Rüyasında samanlığa girdiğini ve orasının kendi malı olduğunu görmek zenginliğe, dünya ve Ahiret’te murada ermeğe delalet eder.

Rüyada samanlığa ateş düşüp yandığını görenin malını devlet elinden alır. Yahut bir belaya uğrayarak malı elinden çıkar. Rüyada saman yediğini gören, cahil de olsa, zengin olur. Ebu Said El-Vaiz’e göre; rüyada saman görmek çok malla tabir olunur. Rivayet ederler ki: Mansur bir gün rüyasında iki çuval saman yüklü bir eşeğe binmiş olarak bir köprüden geçtiğini görmüş. Bunu o zamanın tabircilerine anlatınca: “bir olayla karşılaşacak ve bu sayede dünyanın altınını toplayacaksın” şeklinde yorumlamışlar. Bu rüya sonradan söylendiği şekliyle çıkmış.

Bazı tabircilere göre; saman mal ile tabir olunur. Samanlık görmek, mal, konulan sandık veya kasa ile de yorumlanır. Rüyada bir hayvana saman verdiğini gören, işlerinin düzelmesinde çaba gösterir. Samanı öteye beriye savurduğunu gören, malını gereksiz yerlere dağıtır.

Rüyada buğday, arpa ve diğer hububat samanları görmek genel olarak mal ile tabir olunur. Bir kimse, birçok samanı olduğunu ya da evinde, kapısı önünde veya mahallesinde saman olduğunu görse, her durumda hayır ve menfaate erişir.

Rüyasında bir hayvanın saman yediğini görmek, o hayvanın sahibinin hayır göreceğine, su üzerinde samanların yüzdüğünü görmek, suyun sahibinin eline mal geçeceğine delalet eder. Bir başka yoruma göre de: Saman, çok mala işaret eder. Evine saman doldurduğunu ve ona malik olduğunu görmek, ucuzluk ve bolluktur. Abdulgani en-Nablusi şunu anlatmıştır ibn-i Sirin (R.A.) uyanıkken gördüğü bir saman yığınına bakarak “şu samanı rüyada da görmüş olsaydım” buyurduğu rivayet olunmuştur. Bazı yorumcular da, rüyada saman gören, kasa hazırlasın, demişlerdir.

Rüyada saman, sahibi için maldır. Samanın, rüyayı gören kişi üzerinde eseri aşikare olur. Bazıları da saman, meşakkatle elde edilecek maldır. Çünkü saman toplanmak, dövülmekle elde edilir, demişlerdir. Rüyada yanında saman olduğunu gören kimse helal rızık ve kuvvete erişir, Rüyada saman yediğini gören kimse, samanın parasını yer yahut yokluk, darlık ve açlığa düşer. Rüyada samanı sandık ve kasa gibi samanın konulmadığı yere koymak, yokluğa, kıtlığa ve rızkı samandan olan hayvanların telef olmasına delalet eder. Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz.

Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ot saman
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?