• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Sevgilin ile gerçekten birbiriniz için mi yaratılmışsınız? Bunu anlaman için bu 7 işarete dikat etmelisin…
Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Birbirinizin Kokusunu Sevmek
Partnerinizin kokusu en etkili kokulardan biridir. Eğer kokusundan hoşlanıyorsanız, ilişkinizin uzun süreli olma olasılığı da artar. Çünkü doğal kokumuz bağışıklık sistemimizin genetiğiyle ilgilidir.

Ve evrimsel açıdan bakıldığında kendi biyolojimize uyumlu olan ve bize sağlıklı bir çocuk verebilecek biriyle beraber olmak isteriz. Yapılan bir araştırma kadınların, babalarının genlerine benzer genlere sahip erkekleri seçtiğini göstermiştir. Araştırmacıların düşüncelerine göre bu kadınların otomatikman sağlıklı genleri tercih etme içgüdüsünden kaynaklanır.

Dolayısıyla terlediğinde partnerinizin kokusu sizi pek de rahatsız etmiyorsa bu iyi bir işarettir.

Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Birbirinizle Konuşmak
Sadece ne konuştuğunuz değil, bunu nasıl söylediğiniz de önemlidir. Hem konuşurken, hem de yazarken, benzer iletişim tarzlarına sahip olan çiftlerin uyumlu olma ihtimali daha yüksektir. Örneğin yapılan araştırmada, birbirleriyle benzer iletişim modellerini kullanarak konuşan çiftlerin ikinci buluşmaya çıkma ve 3 ay sonra beraber olma ihtimalleri yükselmiştir.

Dil kullanımındaki benzerlik, iki kişinin ne kadar çok konuştuğundan daha bile belirleyici görülmüştür. Araştırmacılara göre bunun sebebi benzer dil kullanımının, partnerlerin konuşmaya daha iyi odaklanmalarını ve birbirlerinin ne kastettiklerini daha iyi anlamalarını sağlamasıdır.

Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Birbirinin İyi Yanlarını Ortaya Çıkarmak
Bazı ilişkiler iyi, bazıları ise kötü taraflarımızı daha çok ortaya çıkarır. Eğer iki taraf da, bu ilişkinin diğerine iyi geldiğini düşünüyorsa, bu iyi bir işarettir. Ancak bu birbirini değiştirmek anlamına gelmez.

Eğer sevilmek için değişmek zorunda hisseden bir taraf varsa, bu bambaşka bir şeydir. Ancak ilişkisi, kişiye daha iyi biri olmak için ilham veriyorsa, bu olumludur ve değişmeler görülse bile bunlar doğal bir şekilde ortaya çıkarlar.

Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Finansal Olarak Uyumlu Olmak
Aşk ve para karmaşık bir ikilidir. İki tarafın da ne kadar kazandığından çok, kazandığı parayı nasıl yönetmek istediği uyumlu bir çift olmak açısından önemlidir.
Eğer bir taraf olmayan parasını pahalı ürünlere harcıyor, öbürü ise tasarruf yapmayı hedefliyorsa, problemlerin yaşanması olasıdır. 4500 evli çift üzerinde yapılan araştırmaya göre ilişkilerinin başında para konusunda tartışan çiftlerin boşanma olasılığı daha yüksek görünmektedir.

Dahası parayla ilgili tartışmalar, boşanmaya işaret etmek konusunda tüm diğer tartışmalardan daha belirleyici görülmüştür.

Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Çalışmaya Hevesli Olmak
Sadece iş konusunda değil, ilişkiniz üzerinde de çalışmaya hevesli olmak önemlidir. Her ilişkide problemler yaşanır ancak problemler üzerinde çalışmak isteyen, vazgeçmeyen çiftlerin uzun dönemde mutlu olma olasılıkları daha yüksektir.

Yapılan bir araştırmaya göre ilişkilerinde bazı şeylerden feragat edebilen çiftler, problemlerini daha iyi çözmekte ve kalıcı bir evlilik sahibi olma olasılıkları önemli derecede yükselmektedir.

Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Beraber Formda Kalmak
Her gün spor salonuna gitmek veya sağlıklı yemek kurslarına katılmak gerekmez ancak bir eş sağlıklı olmayı hedefliyorsa, diğerinin de benzer bir hedefe sahip olması iyidir.

Bu konuda, ne kadar egzersiz yaptığınız veya kaç kalori aldığınızdan çok, sağlıklı yaşama karşı bireysel ve ortak tavrınız etkili olacaktır. Ayrıca çiftlerin birbirlerine verdiği destek de sağlıklı yaşamı destekler. Dolayısıyla döngüsel bir kazanç ortaya çıkar.

Sevgilinle uyumlu olduğunu gösteren 7 işaret

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?