• DOLAR
  3,7897
  % -0,22
 • EURO
  4,6738
  % -0,28
 • ALTIN
  161,9910
  % -0,09
 • BIST
  $11.334
  % -1,18
Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Yaz yaklaşırken işinizi kolaylaştıracak bu tavsiyelere dikkat edin…
Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Havuz oyuncaklarını çamaşır suyuyla temizleyin
Geçtiğimiz seneden beri bir kenarda bekleyen havuz oyuncaklarının üzerinde birikmiş olabilecek kir ve mikroplardan çekiniyorsanız, 4 litre su ile iki ölçek çamaşır suyunu karıştırın.

Bir süngeri bu karışıma batırın ve havuzda kullanılan deniz yataklarını, şişme topları, kollukları, simitleri silin. Lekeler oluşmuşsa bunları fırçayla giderin ve daha sonra temiz suyla iyice durulayın.

Bu sayede çocukların severek ve sıklıkla kullanacağı bu  ürünler dezenfekte olmuş olur.

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Sirkeyle bahçe mobilyalarını parlatın
Nemli ve soğuk aylarda bahçe mobilyaları zor koşulları atlatmış olabilir. Yaza özel tavsiyelerden biri de bu mobilyaları canlı ve parlak göstermek üzerinedir.

Bir sprey şişesini beyaz sirkeyle doldurun ve bahçedeki masa ve sandalyelerinizin üzerine sıkın. Böylece küf lekelerini giderebilir ve mobilyalar üzerinde yeni küf oluşumunu önleyebilirsiniz.

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Kahve Taneleri ile Karıncaları Uzak Tutun
Çekilmiş kahve tanelerini kapı eşiklerine ve pencere pervazlarına serpebilirsiniz. Kahvenin içeriğinde çok miktarda bulunan nitrojen böcekleri yakacaktır. Dolayısıyla üstünden geçerek evinize girmeyeceklerdir.

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Parmak arası terlikleri kapı tutacağı olarak kullanın
Parmak arası terliklerden eskimiş ve kullanmadığınız varsa lastiğini kesin ve açık durmasını istediğiniz kapının altına sıkıştırın. Böylece evde pencereyle karşılıklı bir cereyan yaratabilir ve yaz esintisinin eve girmesini sağlayabilirsiniz.

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Folyo ızgarayı temizlemenize yardımcı olur
Izgara keyfi güzeldir ancak temizlemesi bütün keyfi alıp götürebilir. Izgarayı yaptıktan sonra kömürler hala kızgınken, ızgaranın üstüne alüminyum folyo serin ve ızgaranın kapağını kapatın.

Bir daha ızgara yapacağınızda folyoyu buruşturun ve ızgaradaki yanmış kalıntıları bu folyo ile ovarak temizleyin. Folyo aynı zamanda dondurmanın damlamasını da önleyebilir.

İster külahta eriyerek damlayacak bir dondurma, ister kavun veya karpuz dilimi yiyor olsunlar, külahın ya da meyvenin altını alüminyum folyo ile sarın ve daha sonra çocuğunuza verin.öylece çocukların üstü başı kirlenmeyecektir.

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Dışarıdan gelen kumu, bebek pudrasıyla dışarıda bırakın
Yaza özel tavsiyelerden bir diğeri denizde geçirilen günlerde işe yarayabilir. Plajda vakit geçirdikten sonra, kumun önemli bir kısmı eve bizimle geri döner ve bütün evi kirletir.

Bu kirliliği azaltmak için, vücutlarına ve ayaklarına kum yapışmış aile üyelerini eve almadan önce kumlu bölgelere bebek pudrası dökün. Pudra aşırı nemi çeker ve kumların dökülmesini çok kolay hale getirir.

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Çocuk havuzları için banyo kaymazları kullanılabilir
Banyo zemininde kullanılan kaymaz paspaslar çocukların oynaması için şişirilen havuzların içine de koyulabilir. Bu sayede havuzun zemini çok daha az kayar ve özellikle de havuz içindeki oyun çığırından çıktığında, çocuğunuzun güvende olması kolaylaşır ve düşmesi önlenir.

Aynı paspaslar havuzun kenarlarına da koyulabilir. Böylece havuzun kenarına tutunmak istediğinde çocuğun elleri kaymaz.

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Hava kabarcıklı naylon termos görevi görür
Paketlerin içinden çıkan hava kabarcıklı naylonları patlatmak büyük keyiftir. Ancak sıcak havada içilen serin bir içeceğin ya da erimemiş bir dondurmanın yerini tutmaz.

Gazlı içecekleri hava kabarcıklı naylonla sararak soğuk kalmalarını sağlayabilirsiniz. Dondurulmuş veya soğuk gıdaları pikniğe götürdüğünüzde de aynı uygulama etkili olacaktır. Evden çıkmadan hemen önce dondurmayı sararsanız, piknik boyunca erimeden katı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yazın uymanız gereken tavsiyeler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?